Hakkımızda

MTN Tohum, 25 yılı aşan tecrübesi ile sebze tohumlarının ıslahı, üretimi; yurtiçi ve yurt dışında pazarlanması konusunda faaliyet göstermektedir.

 

MTN Tohum kurulduğu günden bu yana tohum pazarının ihtiyaçlarına göre gelişme göstermiş, 2005 yılında T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen sebze tohumları konusunda ‘’Özel Sektör Araştırıcı Kuruluş’’ ünvanını almış ve kendi Ar-Ge çalışmalarını yapmaya başlamıştır.

 

MTN Tohum, tohum ve tohumculuk konularında bütün yenilikleri takip ederek, kalite konusunda gereken titizliği göstermektedir.

 

MTN Tohum tarafından, üretimi yapılan sebze tohumu çeşitlerinden, soğan tohumu şirketin lokomotif ürünüdür. Soğan tohumu konusunda, geniş çeşit yelpazesiyle, kapasitesi ve kalitesiyle Türkiye’nin lider soğan tohumu firmaları arasında yerini almıştır.

 

MTN Tohum üretim merkezi, Balıkesir iline bağlı Bandırma ilçesine 14km uzaklıkta bulunan Çepni Mahallesinde bulunmaktadır. Yaklaşık 3000 dekarlık arazide tohumluk üretimleri gerçekleştirmektedir. Üretim alanları dünyadaki sayılı tohum üretim alanları içerisindedir.

 

MTN Tohum, tesislerinde tohumlarını ulusal ve uluslar arası tohumluk standartlarına uygun şekilde üretmekte ve ekime hazırlamaktadır.
Bölgenin iklim yapısı verimli ve sağlıklı tohum üretimine çok uygundur. Tohumluk üretimleri Manyas Gölü’nün kuzey kıyılarında kısmen peneplen türü, dalgalı arazilerde (az engebeli) yapılmaktadır. Poyraz rüzgarının hakim olması ve tohum üretimi için gerekli olan izolasyon mesafesinin sağlanabilmesi, firmamızın sahip olduğu avantajlardır.

 

MTN Tohum,  gelişen tohum pazarında sürekli iyileşmeyi, yeni çeşitler geliştirmeyi, ulusal ve uluslar arası pazarda kendine önemli bir yer bulmayı hedef edinmiştir.

 

Varolma amacımız (vizyon)

Başta soğan tohumu olmak üzere, ürettiğimiz her tohumda çiftçilere, üstün niteliklere sahip kaliteli, yüksek verimli, dayanıklı tohumlar temin etmek.


Yaptığımız İş (misyon)

Bilimsel veriler ışığında tohum üretimine odaklanmak.


Rehberimiz olan değerler

En iyi eğitim ve uzmanlarla, en iyi ürün için çalışırken, elimizde bulunan ekolojik değerlerin (toprak, su, güneş) kıymetini bilmek ve en iyi şekilde kullanmak.


Kalite Politikamız

Ürünlerimizi yüksek kalite standartları ile fiziksel ve fizyolojik testlerden geçirerek çiftçilerimize sunmak. Uzman ekip çalışmasına önem vermek. Çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğine önem vermek, kaliteli üretim için AR-GE’yi sürekli kılmak.